Bramy uchylne to jedne z najbardziej popularnych i sprawdzonych bram na rynku.

brama-uchylna-sanok-wiśniowskiBramy uchylne stanowią tradycyjne rozwiązanie zamknięcia garażu, dobra jakość za umiarkowaną cenę.

Praktyczne i niedrogie dodatki, jak np. drzwi wejściowe w skrzydle bramy czy kratka wentylacyjna stanowią doskonałe uzupełnienie oferty. Sprawne użytkowanie gwarantuje zespół sprężyn naciągowych oraz samonastawne rolki.
Brama garażowa uchylna jest jednym z najprostszych i zarazem najtańszych rozwiązań przeznaczonych do zamknięcia pomieszczenia garażowego, pomieszczenia magazynowego itp.

Konstrukcją nośną bramy uchylnej jest rama wykonana z profili stalowych. Poszycie bramy to najczęściej blacha stalowa lub drewno, rzadziej stosowanym poszyciem jest blacha aluminiowa. Brama uchylna otwiera się do góry, przy czym jej dolna część wysuwa się na zewnątrz garażu.

Brama uchylna ze względu na swoją konstrukcję jest bramą najmniej szczelną z tego powodu najczęstsze zastosowanie znajduje w garażach wolnostojących lub nie ogrzewanych, jak również w garażach zbiorczych.

Zamykanie i otwieranie bramy przebiega stabilnie, łatwo i pewnie. Wygodne wejście do garażu bez konieczności otwierania całej bramy umożliwia zamontowanie drzwi przejściowych w skrzydle. Teraz, bez niepotrzebnego wysiłku, można wyjść, wyprowadzić rower czy schować narzędzia.

Specjalnie dobrane sprężyny naciągowe równoważące ciężar skrzydła bramy są osłonięte bezpiecznymi tulejami, które chronią przed przytrzaśnięciem palców.
– Łożyskowane rolki zapewniają długoletnią i cichą pracę.
– Dwupunktowe ryglowanie zapewnia bezpieczeństwo przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby.
– Bramę w wersji z ociepleniem można zamówić w celu poprawy izolacyjności cieplnej garażu.
– Poszycie bramy wykonane jest z blachy stalowej profilowanej, co zapewnia jego odpowiednią sztywność.
  KATALOG BRAM UCHYLNYCH